KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14204155
nr 1420 4155
Lasse Lindqvist
(1924-1998), Sverige
Tusch, "Midsommar". Signerad, daterad 1973. Bildmått: 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
Lasse Lindqvist, svensk bildkonstnär född 1924, död 1998.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:48:21
100 kr
250 kr
Lasse Lindqvist
Läs mer om Lasse Lindqvist